XX Finał WOŚP z Gminą Brodnica

XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - 8 styczeń 2012, Brodnica Śremska

 

W czasie XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy uczestniczyliśmy w zbieraniu środków na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp nsulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą, wraz z Gminą Brodnica k. Śremu.

 

 

 

 

A oto relacja:

Kochani, kolejny już XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami.
Tym razem Grupa Aktywnych AWANGARDA postanowiła wesprzeć działania na terenie Gminy Brodnica.
Przed południem, kilkanaście samochodów z napędem 4x4 rozpoczęło manewry na nieczynnej żwirowni. A tam, oj działo się: górki, pagórki, zjazdy, podjazdy, kałuże, mokradła  i dużo, dużo błota, czyli wszystko to co „terenowcy” lubią najbardziej.
W trakcie zabaw nikt z nas nie zapomniał o tym, co było głównym celem tego spotkania. Każdy wsparł przybyłych na żwirownię wolontariuszy i zasilił WOŚP-ową puszkę.

 

Po całodziennym szaleństwie powróciliśmy w okolice Urzędu Gminy, gdzie czekało na nas miejsce ogniskowe. Dla bardziej ciepłolubnych i smakoszy, miejscowe panie przygotowały pyszne ciasta, kawę, herbatę oraz ciepłą grochówkę. Dochód ze sprzedaży smakołyków zasilił konto Wielkiej Orkiestry.
Na miejscu odbyły się pokazy ratownictwa medycznego przygotowane przez OSP z Brodnicy i okolic. Można było również bezpłatnie zbadać poziom cukru we krwi.
Całość imprezy zakończył przepiękny pokaz sztucznych ogni, którego Poznań powinien pozazdrościć ;-)
Nad bezpieczeństwem całej imprezy oraz uczestników czuwali nasi dzielni Policjanci ze Śremskiej Komendy.

 

W imieniu całej społeczności Brodnicy i Pana Wójta dziękujemy Wam wszystkim za przybycie, wsparcie Fundacji Wielkiej Orkiestry i oczywiście wspaniałą zabawę.
Jest to dowód na to jak ludzie w takich chwilach potrafią się solidaryzować i wspierać tak szczytne cele, a przy okazji wspaniale się bawić.


Pozdrawiam
Monika ;-)