archiwum 2014

 • Drabina Do Zielonych Gwiazd - 14 listopada 2014 r.

  Tego dnia gimnazjaliści z projektu Drabina Do Zielonych Gwiazd spotkali się na zajęciach w siedzibie Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi nr 2 ul. Prądzyńskiego 53. Były rozmowy o przetrwaniu w warunkach trudnych, gdy nie mamy "prawie nic" oraz jak z tego wszystkiego zrobić niezłe zdjęcia. Zatem surviwal i fotografia J

 • Drabina do Zielonych Gwiazd - czerwiec – listopad 2014 r.

  Projekt realizowany przez Fundację ReStart oraz Stowarzyszenie Grupa Aktywnych Awangarda. Projekt był współfinansowany ze środków przekazanych z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich oraz przez Wojewodę Wielkopolskiego.

 • Gra terenowa Leśne Ludy - 23 listopada 2014 r.

   Wypad do lasu, gra terenowa Leśne Ludy oraz ognisko na zakończenie projektu. Uzbrojeni w dobre humory i chęć przygód popędziliśmy do lasu.

 • Rajd 1000 Śmieci - 28 września 2014 r.

  W ramach projektu spotkaliśmy się w niedzielny poranek na sprzątaniu głównych szlaków leśnych czyli tzw. Rajd 1000 Śmieci.

   

 • VII Rajd Awangardy - Rajd Zwiadowców - 8/9 listopad 2014

  Tegoroczna edycja odbyła się z 8/9 listopada 2014 r. Tym razem gościnności udzieliło nam nadleśnictwo Piaski, a całość odbyła się w okolicach Dolska i Książa Wielkopolskiego.

  Wystartowaliśmy o godz. 20.00 z pod XVII wiecznego drewnianego kościoła w Błażejewie. 

 • Wizyta w Aquanet - 20 listopada 2014 r.

   W tym dniu młodzież uczestnicząca w projekcie odwiedziła Aquanet w Poznaniu, czyli ujęcie wody na Dębinie.

 • Wizyta w Instytucie Genetyki Roślin - 21 listopada 2014 r.

   Dzisiejszego dnia młodzież w ramach projektu Drabina Do Zielonych Gwiazd odwiedziła Instytut Genetyki Roślin.

 • Wizyta w Ogrodzie Dendrologicznym - 5 listopada 2014 r.

   W ramach projektu udaliśmy się do Ogrodu Dendrologicznego przy Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Spotkaliśmy się tam z Panią Pauliną, która oprowadziła nas po ogrodzie, kompetentnie i bardzo interesująco opowiedziała o różnicach między gatunkami drzew. W tym miejscu serdecznie dziękujemy za zaproszenie, poświęcony czas i zapał w każdym wypowiedzianym słowie. 

 • DACH-BUD - 16 listopada 2014 r.

  W sobotę odbył się rajd z przygodami z okazji 20 - lecia firmy DACH - BUD. Trasa liczyła ok.120km. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za pozytywną energię, uśmiech i wspaniałą atmosferę.