VI Rajd 1000 Śmieci + dzieciaki

 

 

W dniu 19 marca, w związku z ustanowieniem 2011 roku Międzynarodowym Rokiem Lasów, odbył się  turystyczny przejazd połączony ze zbiórką śmieci w lasach, miejscach parkingowych i na trasach leśnych, po raz pierwszy z udziałem dzieci z Domu Dziecka w Kórniku - Bninie.
Przejazd turystyczny przeznaczony dla aut terenowych oraz typu SUV i miał na celu edukację ekologiczną połączoną ze zbiórką śmieci. Na pokładzie prawie każdego z samochodów, znajdował się wychowanek Domu Dziecka. Trasa wiodła wyznaczonymi przez Nadleśnictwo Konstantynowo leśnymi duktami ... mimo, że często poruszaliśmy się trasami oddalonymi od dróg publicznych, ilość śmieci w lasach jest zatrważająca. Na trasie oprócz śmieci nie brakowało atrakcji przejazdowo - błotnych. Było wyciąganie aut z kolein i szukanie tablic rejestracyjnych w kałużach. Dzieci były zachwycone, to były dla nich prawdziwe zabawy błotne.
 
 
          
 
Edukacja ekologiczna oraz wiedza w tym zakresie jest nadal niewystarczająca. Zrobiliśmy tyle, na ile pozwolił czas i dzieci, dla których nad brzegiem Warty pożegnaliśmy zimę, w Stacji Badawczej – Polskiego Związku Łowieckiego mogły obejrzeć chore zwierzęta, od ptaków (sowy, orły bieliki, rybołowy i in.), po dziki czy muflony będące pod opieką tamtejszych myśliwych.
 
                     
 
Zakończenie imprezy miało miejsce się na terenie Nadleśnictwa Konstantynowo w Pecnej, gdzie zostały zostawione śmieci zebrane tego dnia, były koszyki piknikowe oraz ognisko. Dla małych uczestników spotkania, przygotowane zostały niespodzianki przekazane przez Firmę Remondis Sanitech z Poznania oraz Nadleśnictwo Konstantynowo.
 
 
Serdecznie dziękujemy wszystkim obecnym za świetną zabawę, dzieciakom za zaangażowanie oraz partnerom za wsparcie. Do zobaczenia jesienią.

 

Zdjęcia z imprezy: Przemysław FaleńskiBartosz Juniewicz, Monika Krygowska,

 

Poprzedni  V Rajd 1000 Śmieci w 2009 r.


oraz archiwalne fotorelacje: Edycja IV , Edycja w 2007 r.Edycja w 2006 r.