Operacja Góry Francuskie (14-16.05.2010 r.)

 

W dniach 14-16.05.2010 odbył się I Rajd pod nazwą Operacja Góry Francuskie. Była to kolejna organizowana przez Grupę Aktywnych Awangarda 24-godzinna gra terenowa z cyklu ekstremalnych imprez na orientację, wraz z "przyprawami".

Kilkanaście dni wcześniej odbyły się przygotowania. Organizatorzy i obsługa między innymi mieli za zadanie przejście tras, lokalizację ciekawych RV, a także ocenę średnich czasów przejść między punktami.

 
 
Rajd miał miejsce w rejonie Puszczy Noteckiej. Była to impreza skierowana do wąskiego grona uczestników lubiących marsze na orientację, przygody, pokonywanie trudności, a przede wszystkim działania w zespole i dobrą zabawę.
 
 
 Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy. Każda z grup dostała poszczególne zadania znalezienia i rozpoznania kluczowych elementów niezbędnych do dalszego uczestnictwa w Grze. Obydwie, poradziły sobie znakomicie!
 
Mimo pogarszających się warunków pogodowych - ulewny deszcz nie opuszczał nas przez całą noc (nie było to zasługą organizatorów, żeby nie było ;-) ), grupy dotarły z uśmiechem do celu. Co więcej, niektórzy tak się rozpędzili i rozochocili, że zamierzali iść dalej. Powstrzymał ich tylko zapach pieczonych kiełbasek  z ogniska rozpalonego na bazie.
 
 
Nie było tutaj zwycięzców i zwyciężonych. Wszyscy uczestnicy pokazali, że potrafią doskonale radzić sobie w grupie w trudnych warunkach, wspierać się i wspólnymi siłami osiągać cele.
Jesteśmy z Was dumni.
 
Pozdrawiamy i zapraszamy na kolejną edycję
Monika