Dzień Dziecka w Bninie - 4 czerwca 2011 r.

 


Stowarzyszenie Grupa Aktywnych Awangarda, miała przyjemność, po raz kolejny uczestniczyć we wspaniałej imprezie, która odbyła się na terenie należącym do Domu Dziecka Kórnik-Bnin, w dniu 4 czerwca 2011 r. Zorganizowany festyn dla dzieci z okazji ich święta, przyciągnął zarówno byłych wychowanków jak i zaproszonych gości. Inicjatorem i organizatorem spotkania, byli Opiekunowie oraz Pani Dyrektor Dorota Pielichowska - Borysiewicz, którzy na co dzień poświęcają podopiecznym swój czas, uwagę i obecność.
 
Uroczystość rozpoczęła się oficjalnym otwarciem i powitaniem zgromadzonych gości, po którym nastąpiła część przygotowana specjalnie dla dzieci. Słoneczna pogoda zachęcała do udziału w zabawach i konkurencjach. Wszyscy uczestnicy brali udział w różnych zawodach sportowych, grali m. in. w siatkówkę, strzelali z łuku, biegali na czas, uczestniczyli w łapaniu baniek mydlanych, skokach na batucie, malowaniu twarzy oraz innych zajęciach plastycznych.
 
W trakcie trwania festynu, dzieci miały okazję przejazdu motocyklami oraz naszymi samochodami terenowymi. Dla wszystkich przygotowano pokaz strażacki oraz improwizację akcji ratunkowej z rozcinaniem i wyciąganiem poszkodowanego z samochodu. Można było również zapoznać się z wyposażeniem wozu strażackiego, karetki pogotowia ratunkowego oraz sprzętu spadochronowego z 31 BLT. Do późnego popołudnia, serca wszystkich były rozgrzane do czerwoności z aktywności i radości.
 
Dziękujemy Pani Dyrektor Domu Dziecka za zaproszenie, a dzieciakom za tak sympatyczne przyjęcie i świetną zabawę. Wizyta w Domu Dziecka to zawsze wzruszające i emocjonalne wydarzenie. Spotkanie to pozwoliło nam zrozumieć, że siłą dobrej woli potrafimy wywołać uśmiech na dziecięcych twarzach. Siłą wypływającą prosto z Awangardowych serc.

 

autorka: Karolina Baryło