Akcja Wielkiego Serca - WOŚP 2010 (11.01.2010 r.)

 

„Akcję Wielkiego Serca czyli WOŚP 2010”  zakończyliśmy pełnym sukcesem.

 

Ze środków przekazanych przez uczestników imprezy oraz uzyskanych podczas licytacji zorganizowanej na zakończenie rajdu, udało się zebrać 10.369,25 zł + 2 euro. Pieniądze zostały przekazane, policzone i rozliczone przez przemiłe Panie ze Sztabu WOŚP w  Książu Wielkopolskim.


W rajdzie Wielkiego Serca wzięło udział 89 załóg, które podzielone zostały na  dwie główne grupy: off-road i turystyczną. Zorganizowane punkty kontrolne na terenie żwirowni w Krzesinach, Daszewicach, Żabinku i Włościejewicach, prezentacje samochodów przed scenami w Kórniku, Mosinie, Śremie, Dolsku i Książu Wielkopolskim miały zapewnić uczestnikom niezapomniane przeżycia i wrażenia.


Organizatorami spotkania była Grupa Aktywnych – Awangarda, sekcja Nadwarciańskiego Klubu Bezdroży oraz P.H.U. Autodrom 4x4 we Włościejewkach.

Odprawa odbyła się na placu parkingowym przy ul. Towarowej w  Poznaniu, skąd uczestnicy kolejno pod czujnym okiem „opiekunów” wyjeżdżali w trasę. W tym samym czasie, w innym miejscu Nomad, Tuśka i And przejeżdżali zaplanowaną trasę rajdu, przecierając ślad. Było wiadomo że w dużej mierze jest ona zasypana. Pogoda, która ma zwyczaj zaskakiwać wszystkich i wszędzie, tym razem również nie  zawiodła.

 

 

 

Kilkudniowe opady śniegu dały się we znaki organizatorom, jak i uczestnikom rajdu. W pewnym momencie, jeden z odcinków trasy turystycznej miejscami przypominał ciężki off-road. Kilka miejsc udało się odkopać, kilka jednak zostało nieprzejezdnych i trzeba było „przeciągnąć” uczestników kompletnie zasypaną, początkowo zablokowaną drogą.

 

 

Odcinek specjalny na żwirowni Żabinko przygotowany m.in. przez Nomada, budził wiele emocji, a trawers „straszył” nawet największych rajdowych wyjadaczy. Wielu uczestników niestety nie było dostatecznie cierpliwych i na widok oczekujących pojazdów, pojechało dalej wyznaczoną trasą. Dodatkowymi atrakcjami przygotowanymi dla uczestników, oprócz specjalnie zamówionej pogody była grochówka i bigos w Śremie, slalom na rynku w Mosinie oraz „huśtawka” przed sceną w Książu Wlkp.

 


Po trudach związanych z pokonaniem przygotowanej trasy, imprezę zakończyliśmy wspólnym biesiadowaniem we Włościejewkach w Autodromowym wigwamie. Na miejscu została przeprowadzona licytacja m.in. upominków podpisanych przez Macieja Wisławskiego (polskiego pilota rajdowego) czy kuponów na wiosenny przegląd auta w BEMOT Auto-Komplex.

W związku z tym, że wszyscy uczestnicy rajdu zostali okrzyknięci zwycięzcami, licytacji również podlegały dyplomy za I, II i III miejsce „w licytacji WOŚP 2010”. Dodatkową pamiątką dla wszystkich uczestników imprezy były okolicznościowe dyplomy.

 


Zebraliśmy sporą kwotę i jesteśmy przekonani, że będą to najlepiej zagospodarowane pieniądze. Składamy gorące podziękowania wszystkim uczestnikom, że pojawili się tak liczną grupą i  hojnie wsparli akcję WOŚP oraz dzielnie stanęli na starcie w tak trudnych warunkach pogodowych. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włożyli ogrom pracy w przygotowanie rajdu. Dziękujmy wszystkim sponsorom, partnerom oraz patronom, którzy wspomogli nas nie tylko finansowo, podczas przygotowania imprezy.

Myślę, że ze spokojem możemy powiedzieć: DO ZOBACZENIA ZA ROK!!!

 (BP)

 

 

WOŚP 2010 okiem 14-latka

 

Zapraszamy do Galerii I oraz Galerii II

 

 

 

Grupa Aktywnych – Awangarda sekcja Nadwarciańskiego Klubu Bezdroży oraz P.H.U. Autodrom 4x4 we Włościejewkach składają serdeczne podziękowania:
 

 

Panu Tadeuszowi Waczyńskiemu - Staroście Śremskiemu oraz  pracownikom Wydziału Promocji Powiatu; Panu Adamowi Lewandowskiemu – Burmistrzowi Śremu oraz  pracownikom Zespołu Obsługi Inwestorów, Promocji i Informacji; Panu  Teofilowi Marciniakowi - Burmistrzowi Książa Wlkp. a także Panu dr inż. Mieczysławowi Kasprzykowi – Nadleśniczemu Nadleśnictwa Babki; Panu Wojciechowi Grześkowiakowi - Nadleśniczemu Nadleśnictwa Konstantynowo; Panu Błażejowi Bartczyszynowi z PPHU „TRANS NOBAS” w Poznaniu; Panu Sławomirowi Walachowskiemu - Kierownikowi Zakładu w Żabinku - Xella Polska Sp. z o.o; Panu Wiesławowi Stricke oraz Panu Markowi Olejniczakowi z zakładu górniczego „Krzesiny” w Poznaniu; Panu Dariuszowi Wesołkowi - Kierownikowi Zakładu Górniczego we Włościejewicach; Panu Bogdanowi Gogolewskiemu z Przedsiębiorstwa Przewozów Towaru PKS 2 w Likwidacji w Poznaniu; Pracownikom Wielkopolskiego Centrum Edukacji Medycznej w Poznaniu oraz firmom i pracownikom: Studio Reklamy JAG w Śremie, Panu Marcin Tomczak z firmy DRUKMAR – Śrem, Firmie Bemot - Auto Komplex Serwis samochodów terenowych w Koziegłowach; Panu Sławomirowi Kochańskiemu oraz Panu Dariuszowi Kaczorowi z Hurtowni Opon MOTO-GUM z Zaniemyśla; Panu Augustynowi Szczepaniakowi z Tartaku TRAK w Brodnicy; Panu Krzysztofowi Strużynie z Okręgowego Polskiego Związku Motorowego w Poznaniu; Panu Michałowi Michalakowi z Automobilklubu Wielkopolskiego w Poznaniu; Firmie Dom Sprzedaży Wysyłkowej „Sklep Ogniowy” ze Śremu; FALCO - Krzysztof Faleński, KIMERYD - Przemysław Faleński, ARNEV - Grzegorz Łyczykowski, za okazaną pomoc i wsparcie przy organizacji „Akcja Wielkiego Serca czyli WOŚP 2010”.